KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17355317

nr 1735 5317

Einar Rosén

(1910-1998), Sverige

Signerad, daterad -52. Blandteknik, bildmått: 74x53 cm, yttermått inklusive ram: 91x70 cm

Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.

Utrop:

600 kr

Såld:

450 kr

måndag 27 oktober 2025
kl 18:47:36

Einar Rosén

Läs mer om Einar Rosén